KONST / Litografier / Färglitografi 14688484

nr 1468 8484

Bengt Lindström

(1925-2008), Sverige

Signerad, numrerad 15/99, komposition. Färglitografi, bildmått: 73x53, yttermått inklusive ram: 89x69 cm

Bengt Lindström, född 1925, död 2008, svensk målare och tecknare.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

tisdag 24 maj 2022
kl 20:06:22

24/5 19:54:46 1      Vinnande bud

Bengt Lindström

Läs mer om Bengt Lindström